שאלתם.ן, אז ענינו!


ליקטנו את כמה מהשאלות ששאלתן ושאלתם אותנו ברשתות החברתיות,

תוכלו למצוא כאן את כל התשובות במרוכז. אם מתעוררות שאלות חדשות,

תמיד אפשר לפנות אלינו בכל אחת מהרשתות החברתיות.

מה זה ׳האחווה הגאה׳?

האחווה הגאה היא תא סטודנטים.ות, הפועל תחת ״האחווה הסטודנטיאלית הגאה״, פרויקט ארצי משותף של האגודה למען הלהט״ב, התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל ופר״ח. האחווה הגאה בבר־אילן מהווה בית ללהטב״קים בקמפוס, מקיימת מפגשים על בסיס שבועי במיקום מרכזי ונגיש בקמפוס, ערבי תרבות, פאנלים עם מרצים נבחרים, ימי מודעות ויום גאווה, ומגוון פעילויות אקטיביזם. המפגשים מרוכזים ע״י צמד מנחים מנוסה, ומהווים מסגרת חברתית תומכת, מכילה ומכבדת לחברי וחברות הקהילה. כלל המשתתפים.ות במפגשים אלה מתחייבים לשמור על פרטיותם של יתר החברים.ות, כך שאין כל הכרח להיות ״מחוץ לארון״ כדי להשתתף במפגשים.

מה עושים באחווה?

מה לא?! באחווה אפשר ליצור חברים.ות, להשתתף וליזום פעילויות אקטיביסטיות, להגיע לערבי התרבות המהממים שלנו (סרטים, הרצאות, סדנאות ועוד), להרחיב את הידע בעולמות תוכן להט״ביים, להינות ולבלות, להשפיע על יחס האוניברסיטה לחברי וחברות הקהילה, לקחת חלק פעיל בהפקת ימי שיא, ימי מודעות ויום הגאווה, וכמובן - להתבטא ולהיות עצמינו.

האם חובה להיות ׳מחוץ לארון׳ כדי להשתתף במפגשים?

ממש לא. מדריכי האחווה מתחייבים לשמור על פרטיותם וכבודם של כלל המשתתפים.ות במפגשים. האחווה היא מרחב בטוח בו ניתן להיות עצמכם.ן. כלל המשתתפות והמשתתפים חותמים על אמנה לשמירה על פרטיותם וכבודם של יתר חברי האחווה, ועוברים שיחת היכרות עם המנחים.

אם אני סטרייט.ית שתומכ.ת בקהילה, אפשר להצטרף?

בעיקרון לא. מפגשי האחווה הגאה הרשמיים מיועדים לסטודנטים.ות להט"בים.ות שמחפשים.ות בית גאה בקמפוס. אבל! עמדתנו הרשמית היא שתומכות ותומכי הקהילה (allies) הם.ן יקרים.ות לנו ואנו שמחים.ות על הרצון שלהם.ן לקחת חלק!

אנו מקיימים.וץ אירועים במהלך השנה שפתוחים לכלל הסטודנטים.ות בהם.ן נשמח לראות כל מי שרוצה לבוא :)

ההשתתפות כרוכה בתשלום?

ממש ממש לא.

ההשתתפות מזכה בנק״ז / מלגה?

לא ולא. מדובר בהתארגנות סטודנטיאלית שעיקר מטרתה יצירת מסגרת חברתית ללהט״ב המעודדת פתיחוּת וקבלה עצמית.

היכן יתקיימו המפגשים השבועיים, ומתי?

המפגשים השבועיים יתקיימו בחדר עם נגישות לנכים הממוקם במרכז הקמפוס, אחת לשבוע בשעות הערב.

הפרטים המדוייקים יימסרו באופן אישי / בקבוצה הסגורה, למען פרטיות המשתתפים.ות.

איך מצטרפים?

ניתן לפנות אלינו בכל אחת מהרשתות החברתיות (פייסבוק מסנג׳ר, הודעה פרטית באינסטגרם, ווצאפ...) או להיכנס לקישור לטופס ההרשמה הנמצא בדף הראשי.

אנו מתאמים פגישת היכרות אישית עם כל מצטרפ.ת חדש.ה, לצורך הבהרת פרטים חשובים על אופי התא והפעילות, וחתימה על האמנה.